نگاهی به نسخه دهم مرورگر Internet Explorer

نسخه دهم مرورگر استاندارد مایکروسافت، نسبت به اسلاف خود تغییرات بسیاری داشته است. اما بیشتر این تغییرات درونی بوده و بر ظاهر این مرورگر تأثیری نداشته‌اند. این مرورگر در دو نسخه به همراه ویندوز 8 عرضه می‌شود. نسخه دسکتاپ نسخه تمام و کمال مرورگر است که تمام قابلیت‌ها و امکانات جدید را در خود دارد و نسخه مخصوص مترو که همانند تمام برنامک‌های دیگر با تمرکز بر لمس طراحی شده است. کاربر می‌تواند تنظیم کند که هایپرلینک‌ها به‌صورت پیش‌فرض با کدام‌یک از این نسخه‌ها باز شوند.
 
 
 
 
 
ظاهر نسخه دسکتاپ IE 10
 
 
 
 
 
 
 ظاهر برنامه IE 10 در محیط مترو
 
 
 
 
مایکروسافت برای حفظ امنیت (به‌خصوص در دستگاه‌های قابل‌حمل) این نسخه مترویی را کاملاً بسته و محدود طراحی کرده است و کاربران آن امکان نصب پلاگین‌ها را روی آن ندارند. البته برای پشتیبانی از سایت‌های مشهور و پرکاربردی مانند یوتیوب، مایکروسافت با همکاری ادوبی، فلش‌پلیر را در هر دو نسخه اینترنت اکسپلورر به‌صورت توکار گنجانده است. چنین قابلیتی به خصوص برای کاربران نسخه مترویی که امکان نصب پلاگین‌ها را هم ندارند، بسیار مفید واقع خواهد شد. یکی از مهم‌ترین بهبودهای امنیتی در این نسخه به‌روزرسانی خودکار مرورگر است که به‌صورت پیش‌فرض فعال بوده و غیرفعال کردن آن از طریق کادر About امکان‌پذیر خواهد بود. 
 
 
 
 
کاربر می‌تواند IE 10 را برای به روزرسانی‌های خودکار تنظیم کند. 
 
 
 

Flip Ahead یکی دیگر از قابلیت‌های جدید IE 10 است که به کاربر امکان می‌دهد محتوای وب یا مطالبی را که در چند صفحه آورده شده‌اند، به کمک دکمه‌ای مانند Next ورق بزند. البته در صورت روشن کردن این قابلیت، اطلاعات و سوابق مرور به سرورهای مایکروسافت منتقل خواهند شد تا برای تنظیم این قابلیت مورد استفاده قرار بگیرند. مایکروسافت برای پرهیز از انتقادهای مربوط به حریم‌خصوصی، این ویژگی را به صورت پیش‌فرض غیرفعال کرده است. از سوی دیگر بالاخره در این نسخه نیز قابلیت Do Not Track گنجانده شده است که سایت‌ها را از نگه‌داری کردن اطلاعات خصوصی کاربر باز می‌دارد. بهبود یافتن پشتیبانی از شتاب‌دهی سخت‌افزاری دوبعدی و سه‌بعدی، پشتیبانی بهتر از CSS و SVG و در نتیجه سازگاری بهتر با HTML5 و بهبود موتور جاوااسکریپت برای کار با فایل‌ها و ویدیوهای HTML5 از دیگر تغییراتی هستند که نسخه دهم اینترنت اکسپلورر به خود دیده است. در نهایت، اگرچه به لحاظ ظاهری اینترنت اکسپلورر 10 نسبت به نسخه‌های پیشین خود چندان تغییری نکرده و تغییرات آن به بهبودهای جزئی و پله‌ای محدود بوده است، اما حجم این تغییرات به حدی بوده است که می‌توان اینترنت اکسپلورر 10 را قدمی بزرگ و تأثیرگذار برای مایکروسافت به شمار آورد. به نظر می‌رسد مرورگر مایکروسافت با پس گرفتن جایگاهش از فایرفاکس، کروم و سایررقبا فاصله اندکی داشته باشد. 
 
 
منبع: مجله شبکه

لیست آخرین مقالات سایت
18 دی 1391
:: هدف هکرها در سال 2013 چیست؟ ادامه ...
27 آذر 1391
:: بهترین شغل دنیای آی.تی در سال ۲۰۱۳ ادامه ...
27 آذر 1391
:: به زودی جستجو در اينترنت ۱۰۰ برابر سريعتر می‌شود. ادامه ...
8 آذر 1391
:: دامین و هاست چیست؟ ادامه ...
8 آذر 1391
:: چرا از CMS استفاده می کنیم؟ ادامه ...
28 آبان 1391
:: امکانات جدید در جیمیل کار با جیمیل را راحت‌تر کرد. ادامه ...
28 آبان 1391
:: نگاهی به نسخه دهم مرورگر Internet Explorer ادامه ...
28 آبان 1391
:: مدیریت در مرز ایمیل و هرزنامه! ادامه ...
28 آبان 1391
:: توضیحات مختصری در مورد windows 8 ادامه ...
28 آبان 1391
:: از مرورگر های قدیمی استفاده نکنید! ادامه ...
28 آبان 1391
:: المپیک فناورانه متعلق به همه است. ادامه ...
27 آبان 1391
:: HTML چیست؟ ادامه ...
22 آبان 1391
:: آیا ظرفیت اینترنت تمام می شود؟ ادامه ...
22 آبان 1391
:: CSS چیست؟ ادامه ...
21 آبان 1391
:: SEO چیست؟ ادامه ...

آخرین زمان به روز رسانی:
28 آبان 1391
نرم افزار مدیرت وب سایت از پیچیدگیهای خاصی برخوردار می باشد که باعث شده است اکثر شرکت های فعال در زمینه طراحی و تولید وب سایت سراغ نرم افزار های رایگان و کد باز (Open Source) بروند. سماگراف مفتخر است نرم افزار مدیریت محتوای اختصاصی خود را که از قسمت های و امکانات متنوع بسته به نیاز کاربران می باشد را تولید و گسترش دهد.
به روند اجرای پروژه هایتان نظم دهید, اولویت بندی کنید, قسمت های مختلف را کنترل کنید, به کارفرما اجازه دهید روند پروژه را مشاهده کند, در هر زمان گزارش بگیرد و و آن را منتشر کنید. این امکانات به همراه قسمت های مختلف دیگر از قسمت های نرم افزار کنترل پروژه سماگراف می باشد. لازم به توضیح است جهت مشاغل گوناگون, نرم افزار انعطاف پذیر می باشد.
نرم افزار پی گیری و فروش سماگراف این امکان را به تیم فروش شرکت می دهد که اطلاعات انبوهی از مشتریان را در سیتم وارد نمایند و در مراحل مختلف فروش سوابق مشتری را نگه دارند.
نرم افزار حسابداری متمرکز سما گراف که دارای بخش های مختلف خزانه داری, انبار داری, حقوق و دستمزد و ... مناسب برای مشاغل کوچک و بزرگ می باشد. این نرم افزار قادر است در صورتی که وب سایت شما فروشگاه اینترنتی دارد به آن متصل شود و حسابداری شما را متمرکز نماید. همچنین امکان اتصال به نرم افزار پی گیری و فروش را نیز دارا می باشد.

سوالات متداول (وبسایت)

چگونه ایمیل ها را از سرور قدیمی به سرور جدید منتقل کنیم؟

ادامه

چگونه رمز عبور ایمیل را تغییر دهیم؟

ادامه

سوالات متداول (پیگیری و فروش)

آیا امکان ارجاع فایل بین کاربران وجود دارد؟

ادامه

آبا امکان گروه بندی و تعیین سرگروه برای کارشناسان فروش وجود دارد؟

ادامه

سوالات متداول (مدیریت پروژه)

آیا کارفرما می تواند از روند پروژه اطلاع داشته باشد؟

ادامه

آیا مدیر پروژه به پیام های سطح های پایین تر دسترسی دارد؟

ادامه

سوالات متداول (حسابداری)

گزارشات و خروجی های نرم افزار چگونه است؟

ادامه

از چه دیتابیسی استفاده شده است؟

ادامه