آیا ظرفیت اینترنت تمام می شود؟

 

در واقع هم اکنون این اتفاق افتاده است .Vint Cerf توسعه دهنده ارشد اینترنت در گوگل و همچنین پدر و بنیانگذار اینترنت درباره نسخه بعدی اینترنت و نیاز به این نسخه جدید این گونه می گوید.

 

 

 

 

 

 

چرا فضای اینترنت انباشته شده است؟

 


همان طور که تلفن ها از سیستم شماره های تلفن برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند، جهان تمام دستگاه های متصل به اینترنت نیز دارای یک شماره مخصوص به خود به نام آدرس آی پی هستند تا بتوانند با شبکه جهانی ارتباط برقرار کنند.


مشکل اینجاست که سیستم آدرس دهی کنونی اینترنت ( یا همان آی پی نسخه4) تنها دارای حدود 4 میلیارد آدرس است. توجه کنید که حدود 7 میلیارد انسان روی زمین زندگی می کنند و همچنین دستگاه های مختلفی(کامپیوترها، تلفن های هوشمند، تلویزیون ها و ...) توانایی اتصال به اینترنت را دارند و ابزارهای جدیدی نیز در حال حاضر بیشتر از 4میلیارد دستگاه از این آدرس ها استفاده می کنند چون آدرس های آی پی نسخه 4 تمام شده است. دستگاه ها به صورت اشتراکی از آنها بهره می بردند.

 


چگونه جای بیشتری در اینترنت ایجاد کنیم؟

 


واضح است نیاز به آدرس های آی پی بیشتری در اینترنت داریم. چه مقدار بیشتر؟ 340 میلیارد میلیارد میلیارد میلیارد چطور است؟ این تعداد آدرس موجود در لوله کشی جدید اینترنت یا آی پی نسخه 6 است. جالب اینکه این تعداد آدرس برای اتصال به اینترنت می تواند بی نهایت افزایش پیدا کند.

 


گذار از آی پی نسخه 4 به 6 کی اتفاق می افتد؟

 


نسخه 6 آی پی برای ادامه رشد و موجودیت اینترنت، ضروری است و با اضافه شدن توانایی ارتباط مستقیم میان تمام دستگاه های متصل به اینترنت، می توان خدمات جدید و نوآورانه ای ارائه داد. هر چند این گذار زمان زیادی طول خواهد کشید اما راسما از ششم ژوئن سال 2012 با همکاری وب سایت ها و سرویس دهندگان بزرگ اینترنتی، این حرکت با موفقیت آغاز شده است.

 

منبع خبر : مجله دانستنیها


لیست آخرین مقالات سایت
18 دی 1391
:: هدف هکرها در سال 2013 چیست؟ ادامه ...
27 آذر 1391
:: بهترین شغل دنیای آی.تی در سال ۲۰۱۳ ادامه ...
27 آذر 1391
:: به زودی جستجو در اينترنت ۱۰۰ برابر سريعتر می‌شود. ادامه ...
8 آذر 1391
:: دامین و هاست چیست؟ ادامه ...
8 آذر 1391
:: چرا از CMS استفاده می کنیم؟ ادامه ...
28 آبان 1391
:: امکانات جدید در جیمیل کار با جیمیل را راحت‌تر کرد. ادامه ...
28 آبان 1391
:: نگاهی به نسخه دهم مرورگر Internet Explorer ادامه ...
28 آبان 1391
:: مدیریت در مرز ایمیل و هرزنامه! ادامه ...
28 آبان 1391
:: توضیحات مختصری در مورد windows 8 ادامه ...
28 آبان 1391
:: از مرورگر های قدیمی استفاده نکنید! ادامه ...
28 آبان 1391
:: المپیک فناورانه متعلق به همه است. ادامه ...
27 آبان 1391
:: HTML چیست؟ ادامه ...
22 آبان 1391
:: آیا ظرفیت اینترنت تمام می شود؟ ادامه ...
22 آبان 1391
:: CSS چیست؟ ادامه ...
21 آبان 1391
:: SEO چیست؟ ادامه ...

آخرین زمان به روز رسانی:
22 آبان 1391
نرم افزار مدیرت وب سایت از پیچیدگیهای خاصی برخوردار می باشد که باعث شده است اکثر شرکت های فعال در زمینه طراحی و تولید وب سایت سراغ نرم افزار های رایگان و کد باز (Open Source) بروند. سماگراف مفتخر است نرم افزار مدیریت محتوای اختصاصی خود را که از قسمت های و امکانات متنوع بسته به نیاز کاربران می باشد را تولید و گسترش دهد.
به روند اجرای پروژه هایتان نظم دهید, اولویت بندی کنید, قسمت های مختلف را کنترل کنید, به کارفرما اجازه دهید روند پروژه را مشاهده کند, در هر زمان گزارش بگیرد و و آن را منتشر کنید. این امکانات به همراه قسمت های مختلف دیگر از قسمت های نرم افزار کنترل پروژه سماگراف می باشد. لازم به توضیح است جهت مشاغل گوناگون, نرم افزار انعطاف پذیر می باشد.
نرم افزار پی گیری و فروش سماگراف این امکان را به تیم فروش شرکت می دهد که اطلاعات انبوهی از مشتریان را در سیتم وارد نمایند و در مراحل مختلف فروش سوابق مشتری را نگه دارند.
نرم افزار حسابداری متمرکز سما گراف که دارای بخش های مختلف خزانه داری, انبار داری, حقوق و دستمزد و ... مناسب برای مشاغل کوچک و بزرگ می باشد. این نرم افزار قادر است در صورتی که وب سایت شما فروشگاه اینترنتی دارد به آن متصل شود و حسابداری شما را متمرکز نماید. همچنین امکان اتصال به نرم افزار پی گیری و فروش را نیز دارا می باشد.

سوالات متداول (وبسایت)

چگونه ایمیل ها را از سرور قدیمی به سرور جدید منتقل کنیم؟

ادامه

چگونه رمز عبور ایمیل را تغییر دهیم؟

ادامه

سوالات متداول (پیگیری و فروش)

آیا امکان ارجاع فایل بین کاربران وجود دارد؟

ادامه

آبا امکان گروه بندی و تعیین سرگروه برای کارشناسان فروش وجود دارد؟

ادامه

سوالات متداول (مدیریت پروژه)

آیا کارفرما می تواند از روند پروژه اطلاع داشته باشد؟

ادامه

آیا مدیر پروژه به پیام های سطح های پایین تر دسترسی دارد؟

ادامه

سوالات متداول (حسابداری)

گزارشات و خروجی های نرم افزار چگونه است؟

ادامه

از چه دیتابیسی استفاده شده است؟

ادامه